KVL by Kenvelo e-shop

Nakupovať tovar cez internetové obchody je dnes bežné a ďaleko viac rozšírené, ako tomu bolo ešte pred pár rokmi. Denne sa len na Slovensku cez online shopy vybavia desiatky tisíc objednávok. Značnú časť z tohto objemu tvoria práve objednávky módy. Móda a oblečenie je totiž jedným z najväčších ťahúňov online predaja, a to v celosvetovom meradle.

Reklama

Väčšina svetoznámych značiek preto skôr či neskôr okrem predaja tovaru v kamenných predajniach naskočila na online vlnu a začala svoj tovar predávať aj cez internet. Buď cez vlastný internetový obchod, alebo prostredníctvom predajných platforiem typu Amazon.

Kenvelo a internetový predaj

Nakupovať produkty Kenvelo cez online shop je možné, no cesta k tejto možnosti bola pre samotné Kenvelo v celku zložitá a aj teraz môže byť online nákup tejto značky pre Slovákov komplikovaný, ba dokonca až nedostupný.

Reklama

Kenvelo Slovensko

V dobe založenia značky Kenvelo v roku 1991 v Českej republike bol internet v našich končinách ešte v podstate v plienkach a online nakupovaní tu nebolo ani chýru. Postupne, s rozvojom internetu, sa začali objavovať prvé internetové obchody s elektronikou, neskôr aj s módou – oblečením a obuvou.

Firma Kenvelo Slovakia však na túto vlnu nenaskočila, čo sa jej možno do určitej miery aj stalo osudným. Niekoľko rokov dozadu postupne zo slovenských nákupných centier vymizli vlastné predajne Kenvelo ako sme ich poznali a ktoré boli dlhé roky na Slovensku veľmi obľúbené a populárne. Dokonca aj samotná spoločnosť KENVELO Slovakia, spol. s r.o., ktorá tieto predajne prevádzkovala, bola na začiatku roka 2018 zrušená.

Znovuzrodenie Kenvela

Neskôr však značku (nie celú firmu) prebrala iná spoločnosť a produkty Kenvelo sa znova začali objavovať v slovenských predajniach, teraz už pod značkou KVL by Kenvelo. Táto značka už ale nemá samostatné vlastné predajne, ale zdieľa priestory predajní s ďalšími značkami – Timeout a Lee Cooper.

Kenvelo v e-shopoch

Spoločnosť, ktorá momentálne prevádzkuje na Slovensku tieto predajne štýlového značkového oblečenia, vlastní aj domény kenvelo.sk, kvldenim.com, knvl.eu, timeoutjeans.com a leecooper.sk. Bohužiaľ, aktuálne ani na jednej z domén neexistuje žiadny obsah a nie je prevádzkovaný ani e-shop.

Na druhej strane je však značka Kenvelo aktívna na sociálnych sieťach, kde relatívne aktívne spravuje slovenské profily na Facebooku a Instagrame. Vďaka sociálnym sieťam je možné dostať sa aj k ďalším profilom značky Kenvelo v iných jazykoch.

Takto je možné objaviť na Facebooku napr. rumunský alebo maďarský KVL profil. Na Instagrame je to opäť rumunský, moldavský, bulharský, či tiež maďarský profil.

Online ponuka

Zaujímave na týchto zahraničných profiloch je, že odkazujú aj na svoje webové stránky, na ktorých reálne prevádzkujú e-shopy a ponúkajú tak výrobky Kenvelo k online nákupu.

Kenvelo e-shopy – shop.kenvelo.bg v Bulharsku, maďarský kenveloshop.hu či rumunský kvl.ro uvádzajú vo svojich online shopoch kompletnú produktovú ponuku a každý kúsok je možné si online prezrieť, zistiť všetky dostupné parametre a vlastnosti a samozrejme si oblečenie či doplnky Kenvelo aj objednať.

Všetky tieto online shopy ponúkajú okrem značky Kenvelo, resp. KVL by Kenvelo, aj značky Timeout a Lee Cooper. Rovnako ako všetky slovenské kamenné predajne Kenvelo.

Kenvelo, Lee Cooper, Timeout

Možnosť online objednávky

Produkty Kenvelo teda je možné objednávať aj online, avšak nie priamo zo slovenského alebo českého e-shopu. Ak by mal niekto záujem objednávať zo zahraničia, je to možné urobiť prostredníctvom – pre nás geograficky najbližšieho – maďarského e-shopu, prípadne cez rumunský Kenvelo shop.

V oboch e-shopoch je možné v objednávke vyplniť slovenskú adresu. Avšak v procese objednávky sa zobrazí upozornenie, že pre zadanú adresu momentálne nie je preddefinovaný spôsob doručenia a po odoslaní objednávky vás bude e-shop kontaktovať za účelom dohodnutia podrobností ohľadom doručenia.

Čo sa týka jazykovej bariéry pri nakupovaní v týchto cudzojazyčných eshopoch, pomôcť môže jednoduchá funkcia prekladu celej stránky do slovenčiny, ktorá je zabudovaná v takmer každom internetovom prehliadači, takže ani iný jazyk by preto nemal byť problémom.

Cena a podmienky doručenia a vrátenia tovaru

Čo ale problémom môže byť, sú možné neskoršie komplikácie pri reklamáciách, výmene alebo vrátení tovaru. E-shopy na svojich weboch neuvádzajú informácie o podmienkach vrátenia tovaru alebo reklamácií zo zahraničia. Rovnako tak nie sú vopred známe ceny doručenia na Slovensko a prípadného vrátenia späť do e-shopu.

Ak o nakupovanie oblečenia či doplnkov Kenvelo online máte záujem, bude pre vás na zváženie, či ísť cestou nákupu v zahraničnom e-shope, alebo sa možnosti online objednávky vzdať a radšej ísť nakúpiť priamo do jednej z kamenných predajní na Slovensku. Možnosti tu sú, treba sa len správne rozhodnúť, alebo nákup cez niektorý z Kenvelo e-shopov jednoducho vyskúšať a zistiť, či sa to oplatí.